Delegația Orașului Ghimbav la Palermo – Sicilia

Misiunea delegației noastre în Sicilia se încheie cu vizita la primăria capitalei Siciliei
PALERMO unde am fost primiți deosebit de călduros de Dl ROBERTO LAGALLA,
primarul orașului,
de Dl SALVATORE  BURRAFATO
președintele consiliului de administrație al aeroportului Palermo și de inspectori de relații internaționale ai acestei primării.
Dorința de colaborare și parteneriate pentru schimbul reciproc de turisti, industrial și economic este de actualitate și cu siguranță prin aeroportul GHIMBAV-BRAȘOV condus de Dl ALEXANDRU ANGHEL va fi poarta celor care aleg să ne viziteze.
Consider că aceste incursiuni ale primarului, viceprimarului, consilierilor locali, funcționarilor publici și directorul aeroportului sunt căi sigure pentru economia locală, județeană și de ce nu a României.
Închei prin mulțumiri dlui Dr MAURIZIO CUCHIARA prietenul și partenerul nostru în relațiile cu Italia.

Cu respect,

Sursa articolului: facebook.com

Actualizare în 18.01.24 – 13:36 de către Administrator

Anteriorul Anunț – Examen pentru promovarea în grad profesional imediat superior pentru funcționari publici – Selecție dosare